Domovní telefony jsou ideálním prostředkem k ohlášení příchozí návštěy. Díky bezpečnostní situaci a komfortu, který nabízí technologie moderní doby jsou postupně ve větší míře nassazovány a požadovány domovní telefony s přenosem videa. Výhodou tohoto systému je okamžitá identifikace osoby, která si Vaši pozornost žádá.

Ovládání systému je velice jednoduché, celý systém je složený ze vstupního panelu, který je vybaven zvonkovým tlačítkem, vnitřním videotelefonem, který slouží pro zobrazení obrazu a dorozumívání a řídící jednotkou, která řeší vzájemnou komunikaci a napájení.

Videotelefony je možné dodat i v IP verzi. Znamená to, že vstupní panel i videotelefon jsou připojeny do domácí LAN sítě. Komunikace probíhá po IP protokolu a je tak možné přenášet zvonnění ze vstupní jednotky například do mobilního telefonu, kde je instalována speciální aplikace. Už nikdy tak nepromeškáte žádnou návštěvu a můžete s ní komunikovat, i když zrovna nejste doma. Přes aplikaci můžete krom samotné komunikace ovládat i otevření branky nebo brány.

 • Okamžitý přehled o příchozí návštěvě

  Díky přenosu audio i video signálu máte okamžitý řehled, kdo za Vašimi dveřmi/bránou stojí.

 • Archivace

  Veškerá komunikace je archivována ve vnitřní paměti videotelefonu a lze ji kdykoliv vyvolat a zjistit tak promeškané návštěvy.

 • Ovládání brány a branky

  Ve videotelefonu můžete ovládat dveřní otvírač branky ( BEFO ), případně otevřít posuvnou nebo křídlovou bránu.

 • Možnost IP komunikace

  Vyšší verze domácích videotelefonů umožňují komunikaci pomocí IP protokolu. Zvonění na ze vstupního panelu je tak možné směrovat do aplikace v mobilním telefonu. Můžete tak svoji návštěvu přímo informovat, že nyní nejste doma.

 • Modularita

  Celý systém je velice modulární a je tak možné jeho nasazení do rodinných domů i vícebytových jednotek. U vícebytových jednotek je tak výhoda, že nasazení systemu může být provedeno jan v klasické audio verzi a později může být kdykoliv instalována modulární kamera a vyměněny telefony v bytech za videotelefony a celý systém tak obohacen o video signál.

Vstupí panel pro verzi pouze s audiem. Možnost 1 nebo 2 tlačítek pro vyzvonění.

Vstupí panel pro verzi audio + video. Možnost 1 nebo 2 tlačítek pro vyzvonění.

Domovní jednotka pro audio systém.

Domovní jednotka pro audio + video systém. Možnost dálkového ovládání zámků a bran.

Domovní jednotka pro audio + video systém. Možnost dálkového ovládání zámků a bran.

Domovní jednotka pro audio + video systém. Možnost dálkového ovládání zámků a bran.

Modulární řešení

Modulární vstupí panel pro verzi pouze s audiem. Možnost 1 nebo 2 tlačítek pro vyzvonění.

Modulární vstupí panel pro verzi audio + video. Možnost 1 nebo 2 tlačítek pro vyzvonění.

Modul pro rozšíření počtu vyzváněcích tlačítek. Používá se zejména pro vícebytové domy. Mmožné v konfiguraci 2,3,4 a 8 tlačítek.

Modulární klávesnice pro přístupový modul. Umožňuje zadání PIN kódu pro otevření dveří.

Modul čtečky RFID čipu. Slouží jako pro autentizaci pro otevření vstupních dveří.

Příklad šasi pro modulární jednotky systému videotelefonu. Konfigurace dle zamýšleného počtu modulů. Varianta pro povrchovou nebo podomítkovou montáž.

Nabízíme řešení pro rekonstrukci domovních telefonů pro panelové domy. Díky modularitě systému je možné z důvodů úspory začít s instalací audio verze a později přejít na video verzi. Celá změna obnáší instalaci video modulu do vstupního panelu a výměnu přístrojů v bytech. Případně je možné provozovat „hybridní verzi“, kdy je osazen video modul a jednotlivé byty na základě preferencí mají buď audio nebo audio/video telefony.

Benefitem řešení je možnost instalace přístupového modulu, který je integrovaný ve vstupním panelu a rozšířit celý systém o elektronickou kontrolu vstupu.

Řešení vyžaduje pouze 2 vodiče, tudíž je nenáročné, co se týče samotné kabeláže.